سوالی که در چند روز گذشته برای صاحبان کانال های خبری در پیام رسان تلگرام و مسئولین سایت های مختلف پیش میاد اینکه بعد از رفع فیلتر تلگرام ، کدوم شبکه ایرانی هنوز پرمخاطبه ، و مردم هنوز برنامه‌ش رو از موبایلشون حذف نکردند ؟! 

من طی بررسی های موردی و کوچیک به موارد جالبی برخوردم . مثلا اینکه کانال سوزن بان که نسبت به بقیه بیشتر از تبلیغ و . بلد بودن ، کاملا برنامه آی گپ رو انتخاب کردن . از طرفی اکثریت دوستام هنوز سروش رو دارن ( خصوصا اینکه سرعتش نسبت به سه روز اول فیلتر تله گرام بهتر شده ) 

مورد دیگه رسانه های سایت حضرت آقا ( khamenei.ir ) هستند که مرجع خود من برای تصمیم بودند . بعد از فیلتر تله گرام من تا چند روز منتظر بودم که کانال های جدید khamenei_ir در کدوم پیان رسان دایر میشه. (چون چند روز هیچ مطلبی در تله گرام ارسال نکردند ) 

کانال های مورد ذکر بخاطر تعداد عضوهای زیادشون بسیار هم مهم هستند . بیش از یک میلیون نفر در کانال khamenei_ir عضو هستند و در نهایت این کانال برنامه های سروش و آی گپ رو تبلیغ کرد .

توی پیام رسان تله گرام بیش از 25 کانال عضو بودم . حتما بارها با مسئولین کانال های درباره پیام رسان های ایرانی صحبت شده بود . اما یکبار هم در 15 ماه گذشته تبلیغ و استفاده نکردند .

ضرب المثل دشمن شود سبب خیر اگر خدا خواهد رو حتما شنیدید . قرار بود کانالی ضدانقلاب ایران رو بهم بریزه و آشوب کنه و شد . اما آنچه که شد این بود که همه 25 کانالی که من در تله گرام عضوشون بودم .برخلاف 15 ماه گذشته که حتی سروش و . نمی شناختند ، حالا کانال شون در سروش و گپ و بله رو ایجاد کردند و بهتر اون اینکه تبلیغش هم میکنن . 

داستان پاراگراف بالا خیلی جذاب تره . شنیدید تو اروپا و کشورهای مسیحی مردم و کارگردان های سینما با استفاده از قانونی به اسم آزادی بیان می تونن به حضرت مسیح علیه السلام فحاشی کنن و ایشون رو مسخره کنن . 

اما وقتی ون مسیحی و . میخوان پاسخی با استدلال به تهمت بدن و به اون تمسخر ها اعتراض کنن ، اینجا دیگه قانون آزادی بیان کارساز نیست و بهشون اجازه دفاع از مسیح علیه السلام داده نمیشه  . 

حالا داستان بالا را در ذهن داشته باشید، تو جریان تله گرام هم شبیه همین قانون بود . مدیر اون 25 کانال تلگرامی توقع داشتن من یا هرکسی عضو تلگرام باشه و مطالبشون رو بخونه . اما من یا کسی دیگه حق نداشتیم  تو برنامه ایرانی سروش .گپ .آی گپ یا بله بتونیم مطالب اونا رو بخونیم .

و از اول اختراع تله گرام تا الان اصلا کسی حواسش به اون آدمایی نبود که میخوان کالای دیجیتال داخلی داشته باشن و مطالب خوب هم بخونن

برنامه شیرین عقد و ازدواج در حریم شهدای گمنام عزیز

بعد از رفع فیلتر تله گرام کدام برنامه بهتره ؟

درباره تیک سوم در برنامه سروش

های ,رو ,کانال ,تله ,گرام ,  ,تله گرام ,کانال های ,فیلتر تله ,پیام رسان ,khamenei ir

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

noorerssam ablefor Tracy's memory تخفیف ویژه ciaproxinan اسفند کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد myvegetrianism وبلاگ شخصی مهندس ابراهیم رعیت رکن آبادی خدمات الکتریکی ساختمان غرب تهران